Ankarada İyi Boşanma Avukatları

Ankarada avukatlar çokça mevcuttur. Lakin fazla iyi bir avukat edinmeniz ancak iyi bir aramayla olasidir. Nedeni bazi hukukçulara güvenebilmek fazlasiyla zordur.Hukukçular genel olarak bosanma davasiyla ilgilenen avukatlar,icra avukatlari,ceza davasi uzmani avukatlar ve bilisim hukuku hukukçulari diye ayrilir. Fakat hukukta bunlardan baska özel uzmanlik bölgeleri de vardir.Bosanma davalarina bakan avukatlar mesela bosanma davalariyla alakali çok miktarda kanunu bilmek zorundadirlar.Bununla birlikte fevkalade iyi bir hukukçu edinmenizde kafi olmaz. Avukatlik meslegini icra eden kisinin ayni zamanda isinde kompetan konumunda olmasi da lazimdir. Degindigim seyi hukukçunun bundan önceki basarili oldugu davalardan anlamak mümkündür. "Ankarada iyi icra avukati" yahooda yeterince kullanilan bir kelime gurubudur. Buna ek olarak "en iyi ceza avukatlari ankara" kelimesi de fazla aranirlar.

Türkiyemizde özellikle çok görülen davalardan sayilan bosanma davalari Ankara avukatlari yardimlariyla son derece uzman bir biçimde görülmektedir. Basvuran kisilerin bosanma davalarini hem maddi hem de manevi olarak en az zararla atlatmalarini gerçeklestiren bosanma hukukçulari asil olarak nizali bosanma davalarinda bosanacak çift arasinda bir anlasma ortami gerçeklestirmek amaciyla gayret göstermektedirler. Bundan ötürü açikcasi karinizla anlasmali bir sekilde bosanamiyorsaniz, muhakkak bosanma davalari alaninda spesiyalist bir avukatin yardimi ile bosanma sürecinizi sonuca erdirmelisiniz.
Çagimizda en fazla görülen davalar bilisim davalaridir. Bunun sonucu Buradan öğrenin olarak bilisim alaninda uzman hukukçulara gereksinim büyümüstür. Ama deneyimli bir bilisim hukuku avukati edinmek çok çaba gerektirir. Çünkü bilisim avukati miktari çok azdir.

Bosanma davasi iki tarzda açilabilir. Eger esler bosanma konusunda anlasmislarsa hakime müracaat etmeleri halinde anlasmali olarak evlilige son verebilirler. Anlasmali sekilde evliligi sonlandirabilmenin gerçeklesmesi için birlikteligin minimum bir yil devam etmis olmasigerekmektedir. Eger evlilik bir seneden az sürmüs ise taraflar anlasmali olarak ayrilmak için basvuruda bulunamazlar. Bu halde çekismeli tarzda basvuruda bulunmak zorundadirlar. Anlasmali tarzda evliligi bitirmek için aile mahkemesine bir anlasmali ayrilma mutabakat metni vermeleri gereklidir. Bu protokolün bir hukukçu tarafindan hazirlanmasi iyi olacaktir. Daha sonra taraflar aile mahkemesine çikmali ve anlasmali bosanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekismeli olarak evliligi bitirmek için bir bosanma sebebine ihtiyaç bulunmaktadir. Bu evliligi bitirme nedeninin hakli olmasi gerekmektedir. buna ek olarak evlilige son verme sebebinin kanitlanmasi lazim gelir. Bosanma davalarinda davayi açan es iddiasini her çesit delille ispatlayabilir. Örnegin facebook yazismalari delil olarak ileri sürülebilir. Çekismeli bosanma davalari oldukça uzun sürmektedir. Bu süreci hizlandirmak için bir bosanma ile ilgili avukattan yardim alinmalidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankarada İyi Boşanma Avukatları”

Leave a Reply

Gravatar